Radyoterapi Sonrası

Siz okuyucularımızın kaliteli bilgilere pratik bir şekilde erişebilmesi ve cevap bulabilmesi düşüncesiyle özenli araştırmalar oluşturduk. Radyoterapi Sonrası bilgilerini okurken bilgi verilen ipuçlarını okumayı pas geçmeyin. Tekrar ihtiyacınız olduğunda rahatlıkla yazılarımıza ulaşabilmek için web sitemizi favori listenize eklemenizi tavsiye ederiz. Web sitemizde yazılmış bütün sağlık enformasyonları, ansiklopediler ile online veri bankaları incelenerek ortaya çıkarılmıştır. Arama yapmış olduğunuz konu ile alakalı detaylı bilgi sahibi olmak için alt tarafta bulunan buttona hemen tıklayınız ve eriştiğiniz bölümde, “R” harfine tıklayarak bilgi almak istediğiniz sağlık bilgisini listeden seçebilirsiniz. Tezimiz odur ki, tüm online portalları içinde en fazla hastlaık neden ve belirtilerine değinen portal uzman.org’dur. Hasta olan herkese geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.

Hastalık Tedavileri ile ilgili bilinmesi gerekenler

saglik-54Sağlık Bilgileri ile alakalı bütüm informasyonu siz değerli uzman.org kullnıcılarına vermeye devam ediyoruz. Sağlık web sayfalarımız altında ortalama 44 bin postluk arşivlerde değerli kullanıcılarımızın öğrenmeyi arzuladığı tüm sağlık problemleri, şifalı ilaçlar, sağlık püf noktaları, yapılması icap edenler, rahatsızlık nedenleri, emareleri, tehdit unsurları tehlikeli olup olmadığı, tedavi yöntemleri, operasyon durumları neler yapılması gerektiği ve bu şekilde sağlığımızı ilgilendirecek, bizlere yöntem öğreten her durumda insanlara en büyük ve detaylı verileri sayfalarımıza taşıyoruz. Bununla birlikte data içeriği arşivlerimizde, günün nöbetçi eczaneleri, tamamıyla illerdeki hekim ile hastaneri de aynı durumda ziyaretçilerimizle paylaştırıyoruz. Uygulamanız icap eden son derece kolay, uzman.org’a vardıktan sonra, alakalı konuları barındıran bağlantıları kullarak, arzuladığınz enformasyonlara basitçe ulaşabiliyorsunuz. Bahsı geçen bilgiler, bütün web ve ansiklopedik bilgileri taranarak yapılmıştır Kesinlikle söylemek gerekir ki ; sağlık sitelerimizde sunulan tavsiyelerin gerçekliğini hiçbir şekilde iddia etmiyoruz. Eğer ki şu anda ki durum ile bu hastalık hususunda bir rahatsızlık sahibiyseniz öncelikle husus ile ilgili bir hekime ulaşmanız gereklidi. Doktorların vereceği uygulamalar ile tedavi metodları paralelinde, gerekenleri yapmanız gerektiğini tekrar hatırlatmak isteriz.

Radyoterapi Sonrası haricinde portallarımızdaki farklı konulardan bir kaçı :

Radyoterapi Sonrası-45
Dil Kanseri Tehlikeli mi? Tedavisi Nelerdir ? : Ekseri dilin yan tarafında ortaya çıkan ve hızla yayılan kanser, dil üzerinde ağrısız krater tarzında yara ile kendini belli etmektedir. Dil kanserinin belirtisi sayılan bu yara bazen açılmadan dil içinde sertlik veya ağrısız kitle şeklinde görülmektedir. Beyaz veya kırmızı renkli kabarıklıklar, boyunda şişlik, ağrı, kanama, kulak ağrısı, yutma ve konuşma bozukluğu dil kanserinin belirtileri arasındadır.

Kolik (Bebeklerde Gaz) Tehlikeli mi? Tedavileri Nedir ? : Bebek aç ve uykusuz olmamasına rağmen ayaklarını karnına çekip, ellerini sıkarak ve acı bir şekilde ağlıyorsa muhtemelen gaz sancısı çekiyor demektir. Aslında her bebek ağlar. Ağlamanın gaz sancısından kaynaklandığını anlamak için..

Saman Nezlesi (Alerjik Rinit) Tehlikeli mi? Tedavileri Nedir ? : Saman nezlesi belirtileri, özellikle bahar nezlesi ve polen, havada asılı duran, ağaç ve çiçek polen polen alerjik reaksiyonlar vücudun göstermektedir. Vücudun karşı bir tepki olarak Alerjik rinit, hayvan tüyleri, toz, sporlar, bitkiler ve kimyasal tesisler gibi nezle tanımlanabilir.Saman, burun zarları görülmesidir.Saman ateş, hapşırma, burun tıkanıklığı, burun akıntısı, gözlerde kaşıntı, kızarıklık, Boğazlar ağrı şişlik , hırıltı, halsizlik, yorgunluk gibi belirtiler vardır. Bu belirtilere neden vücutta histamin salgılanması.

Addison Hastalığı Tehlikeli mi? Tedavi Yöntemleri Nelerdir ? : Halsizlik, bilinç kaybının eşlik ettiği hareketsizlik hali ve anemi (kansızlık), Kilo kaybı ve iştahsızlık, Cilt lekeleri, Düşük kan basıncı (tansiyon), Hipoglisemi (kan şekerinin aşırı düşüşü), İshal, hazımsızlık, kusma ve kabızlık eşlik ettiği karın ağrısı., Libido kaybı, cinsel isteksizlik, Akut adrenal yetmezligi (Addison krizi)

Böbrek Hastalıklarının Tehlikeli mi? Tedavisi Nelerdir ? : Sık sık idrar yapmaya çıkma, Nefes darlığı, Karın bölgesinde devamlı olarak ağrı, İdrarın kanlı gelmesi, Sürekli bulantı hali, İdrar yapmaya hiç çıkamama, Ayak ve el bölgelerinde şişme

Böbrek Taşı Belirtileri Tehlikeli mi? Tedavisi Nedir ?: Bu rahatsızlıkta en sık görülen belirti taş ağrısıdır. Taş ağrısı bazı kişilerde basit ve hafif bir sızlama olarak görülürken, bazı insanlarda ise oldukça sancılı ve ağır hatta hastaneye kaldıracak kadar şiddetli olabilir. Taş ağrı atakları taşın üreter kanalı içerisindeki hareketleri ve hareket ile beraber üreterde ilerlemesine bağlıdır. Bazı durumlarda şiddetli ağrılar 20-60 dakika kadar sürebilir.

Yumurtalık Kanseri Tehlikeli mi? Tedavisi Nelerdir ?: Erken tanının zorluğundan söz edilmişti. Kanser, şikayete yol açana kadar çok ilerlemiş olabilmektedir. Şişkinlik, gaz hissi, karnın alt yarısında rahatsızlık hissi, iştah azalması, veya tokluk hissi gibi şikayetler olabilir. Hazımsızlık, bulantı, kilo kaybı dikkati çekebilir. Büyümüş tümör komşu organlara bası yapıp, sık idrar yapma isteğine yol açabilir. Daha seyrek olarak hazneden kanama görülebilir. Karnın içinde sıvı birikmesi şişkinliğe, akciğer yaprakları arasında sıvı birikmesi ise nefes darlığına yol açabilir.

tedavi.uzman.org Web sayfamızda yer alan bilgiler güncellenmiş datalardır. Ay Bazlı şekilde webdeki kaynaklar izlenerek, lüzumlu eklemeler yapılmaktadır. (Güncelleme Tarihi: 20 10 2014, 21 10 2014, 22 10 2014, 23 10 2014, 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014) Noksan Hastalıklar sayfalarımıza girilmektedir. Sayfalarımızda mevcut olan hastalık adları ile alakalı terimler : Tedavi Fiyatları, Nedir, Neden Olur, Tehlikeli mi ?, Risk Faktörleri, Tedavisi, Tedavileri, Tedavi Yöntemleri, Muayenesi, Ameliyatı, Evreleri, Nedenleri, Sebepleri, Belirtileri, Emareleri, Ne iyi gelir, Bitkisel Tedavisi, İlaçları, İlacı Yan Etkileri, İlacı Kullanımı, Kullanıcı Yorumları, Nasıl Tedavi Edilir, Nasıl Geçer, Doktorları, Muayene Ücretleri, Riskli mi ?, Operasyonları, Bitkisel İlaçları vb…