Bel Çukuru Ağrısı

Değerli ziyaretçilerimizin geniş kapsamlı bilgilere kolayca ulaşabilmesi ve okuyabilmesi düşüncesiyle özenli çalışmalar yaptık. Bel Çukuru Ağrısı yazımızı okurken önemi vurgulanan ipuçlarını okumayı unutmayın. Daha sonra aradığınızda rahatlıkla sitemize erişebilmek için tedavi.uzman.org’u tarayıcınızın favorilerine eklemenizi tavsiye ederiz. Portalımızda mevcut olan bütün sağlık enformasyonları, ansiklopediler ve web bilgi bankaları detaylı olarak araştırılarak sitemize eklenmiştir. Araştırma yaptığınız mevzu ile bağlantılı doyurucu bilgi almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız ve ulaştığınız sayfada, “B” bölümüne tıklayarak bilgi almak arzuladığınız problemi listelerden tıklayabilirsiniz. İddialıyız, bütün web siteleri içinde en çok sayıda sağlık bilgisine içerik oluşturan portal biziz. Rahatsızlık yaşayan herkese geçmiş olsun .

Hastalık Tedavi Yöntemleri ile alakalı öğrenmeniz gerekenler

saglik-18Hastalıklar ve çareleri ile ilgili bütüm dataları kullanıcılarımıza vermeye devam ediyoruz. Sağlık sitelerimiz içinde toplam 41 bin yazılık arşivlerimizde takipçilerimizin öğrenmek istediği tüm hastalıklar, ilaçlar, ince noktalar, yapılması gerekenler, rahatsızlık nedenleri, emareleri, tehdit unsurları problem yaratıcı olup olmadığı, tedavileri, ameliyat tercihleri neler yapılması icap edeceği ve bu tarz sağlık kalitemizi etkileyecek, bizim gibilere yol gösteren her konuda size en engin ve detaylı bilgileri sizlerle buluşturuyoruz. Buna ilaveten veri dağarcığı arşivlerimizde, bugüne ait nöbetçi eczaneleri, bütün vilayetlerdeki doktor ve hastane ve poliklinikleri de aynı halde ziyaretçilerimizle paylaştırıyoruz. Takip etmeniz gereken tamamı ile basit, bilgi bankalarımızı ulaştıktan sonra, benzer hususlardaki bağlantıları tıklayarak, arzuladığınz dataya kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Bahsı geçen veriler, bütün web ve bilgi bankaları scan edilerek hazırlanmıştır. Mutlaka söylemek gerekir ki ; portallarımızda sizlere sunulan bilgilerin kesin doğruluğunu hiçbir halde iddia etmiyoruz. Eğer ki şu an ki durum ile bu problem hususunda bir problem söz konusuysa en önce konu ile alakalı bir hekime gitmeniz gerekli olacaktır. Uzmanların sunduğu uygulamalar ve tedavi yöntemleri doğrultusunda, icap edenleri yapmanız önemini tekrar hatırlatmak isteriz.

Bel Çukuru Ağrısı dışında portallarımızdaki farklı konu başlıklarından örnekler :

Bel Çukuru Ağrısı-78
Dil Kanseri Tehlikeli mi? Tedavileri Nelerdir ? : Ekseri dilin yan tarafında ortaya çıkan ve hızla yayılan kanser, dil üzerinde ağrısız krater tarzında yara ile kendini belli etmektedir. Dil kanserinin belirtisi sayılan bu yara bazen açılmadan dil içinde sertlik veya ağrısız kitle şeklinde görülmektedir. Beyaz veya kırmızı renkli kabarıklıklar, boyunda şişlik, ağrı, kanama, kulak ağrısı, yutma ve konuşma bozukluğu dil kanserinin belirtileri arasındadır.

Kolik (Bebeklerde Gaz) Tehlikeli mi? Tedavi Yöntemleri Nedir ? : Bebek aç ve uykusuz olmamasına rağmen ayaklarını karnına çekip, ellerini sıkarak ve acı bir şekilde ağlıyorsa muhtemelen gaz sancısı çekiyor demektir. Aslında her bebek ağlar. Ağlamanın gaz sancısından kaynaklandığını anlamak için..
Bebeklerde kabızlık Tehlikeli mi? Tedavi Yöntemleri Nedir ? : Bebek birkaç gün kaka yapmazsa, Bağırsak hareketlerinde zorlanma varsa, kaka sert ve kuruysa, Karnı ağrıyorsa,, Bulantı varsa, Bebeğin bezinde sıvı lekeleri varsa, kaka kalıntısı var kendisi yoksa, Sert kakanın dışında kan varsa, Huysuzluk ediyorsa, Bebek büyük olasılıkla kabızlık çekiyor, canı yanmasın diye kakasını tutuyor demektir. Bebek bacaklarını çaprazlayıp sıkıyorsa, sağa sola kaykılıp kasılıyorsa sorunu çözmesi için ona yardım etmelisiniz.
Boğmaca Tehlikeli mi? Tedavisi Nelerdir ? : Hırıltılı nefes alma : Yemeyi ve içmeyi zorlaştıran koyu bir balgam, Sık sık Hapşırma, Ateşlenme, Öksürük nöbetleri, Bulantı ve kusma

Faranjit Tehlikeli mi? Tedavi Yöntemleri Nelerdir ? : Boğazda ağrı, yanma, kuruluk hissi, kaşınma, Yutkunurken zorlanma ve bunun uyurken rahatsız etmesi, Öksürük, Ateş, ses kısılması , Halsizlik, yorgunluk, Burnun akması, Baş ağrısı

KOAH Tehlikeli mi? Tedavi Yöntemleri Nelerdir ?: Balgam çıkarma ve sürekli öksürük önceleri sadece sabah görülür. Balgam çok az miktarda çıkar. Hastalar genellikle bu şikayetleri önemsemezler ve sigara içmenin doğal bir sonucu olarak kabul ederler. Gerçekte, şiddetli olmayan öksürük ile birlikte az miktarda balgam çıkarmak çok önemli bir hastalığın yani hastalığın erken habercisi olabilir. Eğer sigara içmeye devam edilirse ve hastalık ilerlerse öksürükler şiddetlenir ve balgam miktarı gittikçe artar. Hastalar günün her saatinde balgam çıkarmaya başlarlar. Bazen boğulacak kadar şiddette öksürükler olmaya başlar. Sigara bırakma bu hastalığa sahip kişiler için olmazsa olmazdır.

Sarkoidoz Tehlikeli mi? Tedavileri Nedir ? : Vücutta her hangi bir organı tutabilirse de, en çok hastalanan organ akciğerlerdir. Akciğer dokusunda iltihaplanma ve lenf bezlerinde büyüme saptanır. Başlıca belirtiler kuru öksürük ve eforla ortaya çıkan ilerleyici nefes darlığıdır. Tipik deri bulgusu, burun, yanaklar ve dudaklar etrafında görülen morumsu lekelerdir. Bazı hastalarda bacakların ön yüzünde kırmızı, parlak, ağrılı şişlikler oluşur. Bu hastalarda ateş yükselmesi ve eklem ağrıları da bulunur.

Zatürre Tehlikeli mi? Tedavisi Nelerdir ?: Bu illet genellikle birdenbire ateş, titreme ve üşüme ile başlar. Başlangıçta kuru olan öksürük gittikçe balgamlı olmaya başlar. Rengi sarı-yeşil arasıdır. Pnömokok mikroplarının hastalıklarında balgam pas rengindedir. Bazen kanlı balgama da rastlanabilir. Nefes alırken batar tarzda göğüs ağrısı olması, iltihabın akciğer zarına kadar ilerlemiş olduğunun göstergesidir. Hasta ağrıyı artırdığı için derin nefes almak istemez. Bazen akciğerdeki iltihapla birlikte akciğer zarları arasında sıvı da toplanabilir.
Addison Hastalığı Tehlikeli mi? Tedavileri Nelerdir ? : Halsizlik, bilinç kaybının eşlik ettiği hareketsizlik hali ve anemi (kansızlık), Kilo kaybı ve iştahsızlık, Cilt lekeleri, Düşük kan basıncı (tansiyon), Hipoglisemi (kan şekerinin aşırı düşüşü), İshal, hazımsızlık, kusma ve kabızlık eşlik ettiği karın ağrısı., Libido kaybı, cinsel isteksizlik, Akut adrenal yetmezligi (Addison krizi)

Böbrek Kanseri Tehlikeli mi? Tedavisi Nelerdir ?: Başlangıç aşamalarında bu kan çok belirgin bir yakınmaya sebep olmayabilir. Ancak, tümör büyüdükçe ve yayıldıkça tedavi olasılıkları azalmaktadır. Görülme sıklığına göre aşağıda sıralanan belirtilerden bir veya birkaçı ortaya çıkabilir; İdrarda kan: Zaman zaman çıplak gözle görülebilir, bazen kaybolabilir. Bazı durumlarda ise sadece idrar analizlerinde çıkabilir. Böbrek bölgesinde kitle, Ağrı, İştahsızlık

Mesane Kanseri Tehlikeli mi? Tedavi Yöntemleri Nelerdir ?: Hematüri (idrardan gözle veya sadece mikroskopta görülen kan gelmesi): Dizüri (idrarda yanma), İşeme esnasında ağrı, Pollaküri (sık idrara çıkma isteği), Bu şikayetler basit idrar yolları iltihabı ile benzer şikayetler olduğundan pek önemsenmez, fakat özellikle risk grubundaki ki ilerde bu şikayetler olduğunda mutlaka doktora başvurulmalıdır.
Sistit Tehlikeli mi? Tedavileri Nedir ?: İdrar yaparken yanma ve sızı(İdrar yaptıktan sonrada sürebilir),Sık idrara çıkma, Ağrının kasıklara ve makata yayılması, Ateş, Terleme, Yorgunluk, Kusma ve bulantı, İdrarın bulanık, kötü kokulu olabilir. Cinsel ilişki esnasında ağrı hissi olabilir.

Albino Hastalığının Tehlikeli mi? Tedavileri Nedir ?: Bu hastalığın gözle görülebilir çok net belirtileri vardır. Bu hastalık olan kişilerin tenleri çok açık renklidir. Cilt renklerinin çok açık olması nedeniyle her türlü cilt kanserine yakalanma riskleri taşırlar. Bu hastalar, güneş ışınlarına aşırı duyarlıdır. Uzun süre güneşte kalmaları onların ölümlerine bile neden olabilir.

Ayak Mantarı Beliritleri: Ayak Mantarı çok yaygın bir cilt problemidir. Birçok insanda hayat boyu en az bir kere gelişir. Daha çok erişkin ve ergenlik çağındaki erkeklerde görülür, kadınlarda ve 12 yaşından küçük çocuklarda ise daha nadirdir. Kolaylıkla tedavi edilebilmesine rağmen başarılı bir tedaviden sonra bile tekrarlayabilmektedir.Şehir Merkezin de yaşayanlarda, kırsal bölgelerde yaşayanlara oranla daha fazla görülür.

Ödem Tehlikeli mi? Tedavi Yöntemleri Nelerdir ?: Böbrek, kalp, damar ve karaciğer hastalıkları, hormonal bozukluklar ile çeşitli alerjiler vücutta ödem oluşmasına sebep olabilmektedir. Bunların yanı sıra kişide neden olduğu düşünülen ciddi bir hastalık yoksa o zaman fazla kilolar, aşırı tuz tüketimi, az su alımı, kronik yorgunluk, uzun süre ayakta durmak, fazla karbonhidratlı beslenmek, ortamın sıcaklığı ve aşırı terleme ve kadınlarda adet öncesi dönemde veya gebelik döneminde olunması da neden olabilecek faktörler olarak düşünülmelidir.

tedavi.uzman.org Web sayfamızda bulunan datalar güncel datalardır. Haftalık şeklinde web incelenerek, icar eden eklemeler katılmaktadır. (Güncelleme Tarihi: 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014, 30 10 2014) Eksik Sağlık Bilgileri internet sitemize katılmaktadır. Web Sayflarımızda geçerli olan hastalık isimleri ile alakalı arama kelimeleri : Tedavi Fiyatları, Nedir, Neden Olur, Tehlikeli mi ?, Risk Faktörleri, Tedavisi, Tedavileri, Tedavi Yöntemleri, Muayenesi, Ameliyatı, Evreleri, Nedenleri, Sebepleri, Belirtileri, Emareleri, Ne iyi gelir, Bitkisel Tedavisi, İlaçları, İlacı Yan Etkileri, İlacı Kullanımı, Kullanıcı Yorumları, Nasıl Tedavi Edilir, Nasıl Geçer, Doktorları, Muayene Ücretleri, Riskli mi ?, Operasyonları, Bitkisel İlaçları vb…